Çerez Örnek
canlı destek

Ders Programları

2023-2024 Bahar Dönemi Lisans Ders Program

2023-2024 Bahar Dönemi Yüksek Lisans Ders Programı

2023-2024 Bahar Dönemi Doktora Ders Programı

 

Ders Kayıtlanma İşlemlerine İlişkin Bilgilendirme

 

1. Lisans derslerimiz uzaktan eğitim ve yüz yüze olmak üzere - melez- biçimde işlenecektir.

2. Lütfen derslerinizi seçerken ders kodlarını dikkate alınız. 

3. İngilizce Mütercim ve Tercümanlık Lisans Programı kapsamında ikili müfredat uygulanmaktadır, bu bağlamda 2019- 2020 akademik yılı öncesi programımıza kayıtlanmış öğrencilerimiz 2018, bu akademik yıldan sonra kayıtlanmış öğrencilerimiz de 2019 eğitim planından sorumludur. Farklı bir eğitim planından ders alan öğrencilerimizin mezuniyete esas AKTS kredisi eksik sayılabilmektedir. Bu nedenle sorumlu olduğunuz eğitim planında açılmış derslere kayıtlanmanız önem taşımaktadır. Ders kodlarına bakarak doğru derse kayıtlanıp kayıtlanmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Ders kodu 2019 ile biten dersler 2019, farklı bir yıl ile biten dersler 2018 eğitim planına aittir.

4. Her iki lisans programında da bütün seçmeli dersler açılmamaktadır. Bu nedenle lüften ders programlarında yer alan seçmeli dersleri seçiniz.  Ders kayıt sisteminde ilgili derslerden farklı bir ders ile karşılaşırsanız lüften danışmanınız ya da Arş. Gör. Dr. Selahattin KARAGÖZ ile iletişime geçiniz.

5. Üst sınıftan ders almadan önce danışmanınız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir, danışman onayı olmaksınızın üst sınıf eğitim planında yer alan dersleri seçmeyiniz.

6. İngilizce Mütercim ve Tercümanlık Lisans Programı yatay ve dikey geçiş usulü ile kayıtlanmış öğrencileri öğrenci işleri tarafından kendilerine sağlanan belgeler uyarınca ders kodlarına dikkat ederek ders kayıtlarını tamamlamalıdırlar. Sorularınız için Arş. Gör. Dr. Selahattin KARAGÖZ ile iletilşime geçebilirsiniz.

7. Ders kayıtlanmasında önceliği lütfen kaldığınız derslere veriniz.

 

 

 

 

 

 

 

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ